0 14

Një aeroplan i aviokompanisë “Air Canada”, për pak sa nuk ka aterruar mbi katër aeroplanë tjerë të...
0 21

Policia në Hamburg kërkoi ndihmë nga kolegët nga pjesë të tjera të Gjermanisë në mënyrë që të...
0 17

Dhunë e re ka shpërthyer të premten në Hamburg, derisa zhvillon punimet Samiti i G20-ës, grupit...
0 13

Katër shtetet arabe që po udhëheqin bojkotin kundër Katarit kanë deklaruar se refuzimi i kerkesave të...
0 19

Presidentët e Rusisë dhe të SHBA-së, Vladimir Putin dhe Donald Tramp sot do të takohen në...
0 22

Parlamenti Evropian sot me 477 vota “pro” miratoi rezolutë me të cilën kërkohet ngrirja e negociatave për...
0 16

Pothuajse 20.000 civilë janë zënë peng në disa pjesë të Qytetit të Vjetër të Mosulit, strehimorja e...
0 20

 Demonstrues, të cilët janë ithtarë të Qeverisë në Karakas, hynë me dhunë në Parlamentin e Venezuelës, me...
0 20

Presidenti turk, Rexhep Tahip Erdogan, ka deklaruar se Gjermania është duke kryer vetëvrasje, pasi nuk po...
0 18

Nuk ndalen skandalet në Vatikan. Mediat italiane raportojne për një tjetër ‘bombë’ nga vjen nga selia...