0 1171

Ejup Alimi, deputeti i BDI-së, njëherësh koordinator i grupit parlamentar të partisë së Ahmetit, ka komentuar...
0 429

Jovana Tintor nga Beogradi është profesoreshë e Gjuhës Shqipe në kryeqytetin serb, dhe ajo flet shqip shumë pastër. Por...
0 441

Lideri i Radikalëve të Serbisë i kthyer nga Haga para dy ditësh ka organizuar sot një tubim në Beograd....
0 439

Dy liderët e Luginës së Preshevës, kryetar i Preshevës, Ragmi Mustafa dhe ai i Kuvendit Komunal të Bujanocit Jonuz Musliu...
0 421

Ndërsa i afrohemi vizitës së kryeministrit Edi Rama në Beograd, shtypi serb ka shtuar dozat kritike. Kështu e përditshmja serbe...
0 355

Kur e filluam përgatitjen e këtij numri të revistës “Shenja”, megjithëse kishim shumë tema aktuale, që nga mosformimi i...
0 436

Analistët dhe liderët e Luginës së Preshevës kane pohuar sot për agjencinë e lajmeve “Presheva jonë” se nuk janë...
0 484

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë një takim zyrtarë gjatë këtij muaji, në Serbi. Ky do të...
0 431

Kapiteni i Prishtinës, Driton Krasniqi ka kritikuar ashpër tifozët “Plisa” dhe “Torcidat” e Trepçës, duke thënë se po të vinte...
0 484

Bashkimi Evropian vazhdon të insistojë se nuk e ka ndërmend të ndërhyjnë në procesin e formimit të institucioneve shtetërore...