0 831

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...
0 451

Më shumë se pesë shtëpi digjen në qendër të Strugës, prapa hotelit Beograd.Ekipi i Zjarrfikësve gjendet në vendngjarje, ndërsa ndihmë janë duke dhënë edhe...
0 668

Në një intervistë që ka dhënë mbrëmjen e djeshme për “ABC News”, në zyrën e ish-kryeministrit bie në sy...
0 585

Edi Rama ka dhënë një intervistë për revistën serbe NIN, ku ka deklaruar mes tjerash se nuk ka patur...
0 488

Ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska sot merr pjesë në forumin ministror të Punëve të Brendshme dhe të...
0 542

Ish-kryenegociatori i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka komentuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Serbisë, vizitën e Kryeminitrit Rama në...
0 506

Komisioni i Apelit ka refuzuar ankesën e Shqipërisë për sfidën kundër Serbisë. Tashmë është zyrtare: Shqipëria e ka humbur 3:0...
0 386

Afër 600 milionë marka gjermane apo përkthyer në euro 300 milionë euro, konsiderohet të jenë mjetet e kursyera nga...
0 404

I akuzuari serb për krime lufte, Vojisllav Sheshel, në liri të përkohshme nga Gjykata e Hagës, ka arritur që...
0 445

Kryetari i Komunës së Strugës Ziadin Sela ka shprehur dhimbjen e tij për humbjen e diplomatit shqiptar Petrit Bushati.