0 1178

Lëvizja BESA konsideron se “plani reformues 3-6-9” i prezantuar sot nga kryeministri, Zoran Zaev dhe zëvendës kryeministri,...
0 1137

Deputeti dhe nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirja Ibrahimi, në një intervistë për portalin A1On thotë se Zoran...
0 1117

Në degën e BDI në Kumanovë ka pakënaqësi, për shkak të anashkalimit gjatë ndarjes së posteve...
0 1136

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi ka pyetur publikisht se cila është marëveshja qeverisëse me...
0 1170

Në përputhje me Ligjin Antikorrupsion, të gjithë deputetët e zgjedhur dhe funksionarët shtetëror janë të detyruar...
0 1132

Pala shqiptare në qeverinë e re do të ketë gjashtë zëvendësministra dhe shtatë sekretarë shtetëror, mëson Agjencia...
0 1218

Bashkimi Demokratik për Integrim sot shënon 15-vjetorin e themelimit. Nga partia, përmes një kumtese për mjetet e...
0 985

Edhe pse ka vetëm një anëtarë, Lëvizja Besa do të jetë lojtari kyç në Komisionin parlamentar për...
0 1104

Për herë të parë në historinë e saj Bashkimi Demokratik për Integrim ka filluar të humb betejat mediatike ndaj oponentëve të vet. Kjo parti...
0 1324

Temë qëndrore e bisedimeve mes katër partive më të mëdha në Përzhino lidhur me temën e listës së votuesve, mbeten 40 mijë votuesit e...