0 499

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, pas takimit me homologun maqedonas Nikolla Dimitrov në një konferencë...
0 1187

Ejup Alimi, deputeti i BDI-së, njëherësh koordinator i grupit parlamentar të partisë së Ahmetit, ka komentuar...
0 494

I çmoj lart përpjekjet e Bullgarisë, e cila ende nuk është anëtare e Shengenit, ndërsa krahas asaj...
0 504

Jemi të gatshëm që të kontribuojmë drejt qëllimit të projektuar – Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit...
0 323

Pas paralajmërimit të djeshëm nga kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë se presidenti Gjorge Ivanov do...
0 517

Në Maqedoni janë regjistruar 274 pesona të sëmurë me SIDA, nga të cilët 80 kanë vdekur. OJQ-të vazhdojnë të zbatojnë masa parandaluese për luftë...
0 470

The Economist “Ata janë zhdukur. Madje nuk e di a kanë më premisa këtu”. Për vite me radhë, Pasok, partia social-demokrate ka dominuar politikën në...
0 902

Ahmeti gjithashtu foli edhe për mosmarrëveshjet brenda BDI-së duke theksuar se...
0 1131

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti sot me rastin e fund-vitit organizon takim tradicional, ku para bashkëpunëtorëve dhe funksionarëve të BDI-së...
0 916

Burime të “Lajmit” nga Komuna e Likovës pohojnë se takimi është bërë me kërkesë të liderit Ali Ahmeti për ta qetësuar Durakun dhe për...