0 1000

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, sot ka paralajmëruar Bashkimin Evropian mbi nevojën për t’i ofruar perspektivë të pranimit shteteve të Ballkanit Perëndimor pasi kësisoj,...
0 610

Ish-kryenegociatori i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka komentuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Serbisë, vizitën e Kryeminitrit Rama në...
0 442

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka uruar nëpërmjet një mesazhi Presidentin e Republikës së Shqipërisë,...
0 399

Gjendja e mediave në Ballkanin Perëndimorë është me e keqe se sa para dy dekadave, ndërsa gazetarëve patjetër...
0 364

Qeveria e Gjermanisë është alarmuar njofton në numrin e saj më të ri e përjavshmja më e njohur gjermane...
0 257

Deklarata e kryeministrit Edi Rama në Beograd shkaktoi jo pak irritim tek homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç, i...
0 398

Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, në një intervistë për LSEE, e ka quajtur të pamundshëm krijimin...
0 317

Ali Ahmeti ka realizuar sot një takim me ambasadorin grek në vend, Haris Lalakos. Të dy bashkëbiseduesit kanë folur lidhur...
0 406

I emëruari për komisionar të fqinjësisë së Bashkimit Evropian dhe të negociatave të zgjerimit, Johannes Hahn, ka thënë se...
0 488

Gjashtë muaj që ndryshuan botën. Kështu titullohet libri i shkrimtares Margaret Makmillan, e cila përshkruan në të dramën e kombeve...