0 2100

Arbër Çekaj është pronari i kontenierit ku u kapën 613 kilogramë kokainë kolumbiane. Por Çekaj është arratisur pak ditë...
0 1100

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...
0 1135

Shpenzuesit nga Shkupi të cilët furnizohen me energji ngrohëse nga Ballkan enerxhi grup (BEG) nga nesër në...
0 1163

Rrugët e Kosovës janë shndërruar në rrugë të vdekjes. Në këto 15 vjetët e fundit pothuajse çdo...
0 986

Dy gra, shtetase të Maqedonisë fundjavën e kaluar janë arrestuar në Kretë për shitje ilegale të gazit...
0 1197

Një 15-vjeçare nga Ferizaj ka tentuar vetëvrasjen dhe sipas familjarëve të saj, e mitura e kishte ndërmarrë...
0 1158

Në moshën 36-vjeçare është ndarë nga jeta tragjikisht psikologia Dua Dauti-Kadriu, në Ulqin. E ndjera ka...
0 1157

Drejtori i Institutit Seizmologjik Mihail Garevski sqaron se vullkane aktive në Maqedoni nuk ekzistojnë. Ai  i...
0 1035

Mënyrën në të cilën do ta përmbyllin rutën ballkanike migruese,do ta përdorim edhe për mbylljen e rutës...