0 949

Pothuajse 20.000 civilë janë zënë peng në disa pjesë të Qytetit të Vjetër të Mosulit, strehimorja e...
0 338

Përfaqësuesit irakian sot kumtuan se pjesëtarët e grupit Shteti Islamik kanë rrëzuar një helikopter ushtarak irakian në afërsi të...
0 314

Bekim BUÇI, Almakos Roli i Gjermanisë në Ballkan sa vjen e shtohet ndërsa gatishmëria e saj për të...
0 363

Luis Suarez u premtoi tifozëve të Barcelonës se nuk do të kafshojë më ndonjë futbollist kundërshtar. Ylli uruguaian zgjoi...
0 320

Të dënuarit vuajnë në kushte mizore në burgun e Prilepit “Ishim në vizitë dhe i pamë familjarët tonë. Ende vazhdonin...
0 263

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë dhe me vranësira të dobëta lokale. Do të fryjë...
0 299

Stacioni i policisë në Strugë ka ngritur kallëzim penal për veprën e kryer penale “vrasje” ndaj Z.S. (56) nga...
0 337

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, është në mesin e personave që po hetohen nga Policia e...
0 399

Pas publikimit të lajmit nga ana e portalit Veriu.info, i cili raportoi se ministri i Jashtëm i Kosovës do...
0 288

Kontrasti është i zymtë nga armëpushimi i brishtë që mbahet në mes të Izraelit dhe Hamasit në Rripin e...