0 949

Pothuajse 20.000 civilë janë zënë peng në disa pjesë të Qytetit të Vjetër të Mosulit, strehimorja e...
0 347

Tifozët e Fenerbahces të cilët mbrëmë i’u gëzuan triumfit të 19- të më të mirit në Super Ligën turke,...
0 334

Festa e Krishtlindjeve për të krishterët në Irak është përgjakur. Numri i viktimave deri tani, numërohet 26, nga sulmi në afërsi...
0 556

Zyrtarët irakianë thonë se sulmet e ndara në Bagdad kanë vrarë së paku pesë persona dhe kanë plagosur 13 të tjerë.Njëri...
0 351

Një sërë sulmesh me bomba, kryesisht në zonat e banuara me shiitë, i kanë marrë jetën sot, të paktën 30 personave...
0 298

Dy vetura-bombë sulmuan një shkollë fillore dhe një stacion policor në Irakun verior, duke vrarë së paku 13 persona.Sulmet e së...
0 339

Një seri sulmesh në Irak kanë vrarë së paku 29 persona. Sulmi më i rëndë është realizuar në kryeqytetin Bagdad, mbrëmjën...
0 437

Policia dhe punonjësit shëndetësorë në Bagdad thonë se nga një seri e sulmeve me bomba janë vrarë së paku 29 vetë...