0 387

Vitin e kaluar, me rastin e prezantimit të iPhone 7, Apple është larguar nga tradita, pasi nuk pati dizajn të ri radikal. Për këtë arsye...
0 341

Kompania Mircosoft ka njoftuar se do të largojë tre mijë punëtorë nga puna dhe se do të fokusohet në prodhimet e veta cloud. Shkurtimi i...
0 315

Prodhuesi i smartphone XciaomXiaomi ka blerë një seri patentash të Nokias, në një lëvizje që duket si përgatitore nga kompania kineze për të hyrë...
0 317

Prodhuesi i kamerave të segmentit të lartë RED prezantoi ditën e sotme një telefon inteligjent premium i quajtur Hydrogen One me teknologji holografike. Hydrogen One...
0 375

Në fillim të vitit një raport që vinte nga zinxhiri furnizues i Apple zbuloi se kompania do të prodhonte iPhone vetëm me ekrane OLED...
0 396

Gjenerata e re e Impreza do të ketë premierën evropiane më 12 shtator, në sallonin ndërkombëtar të automobilave që do të mbahet në Frankfurt. Automobili...
0 303

Pasardhësi i telefonit Xiaomi Mi Mix muajve të kaluar ishte në qendër të vëmendjes. Gjatë prillit është paraqitur listingu i pajisjeve në faqen GearBest, me...
0 483

Tirana është zgjedhur si një nga stacionet e turit të “Gumball 3000”, marka e suksesshme globale e rally-t rrugor, e cila solli në kryeqytetin...
0 234

Prenotimi i një taksie, porositja e një vakti dhe rezervimi i një fluturimi nuk kanë qenë asnjëherë më të lehta. Por rezervimi i një...
0 260

Gjigandi Kinez i e-commerce Alibaba zyrtarisht u bë pjesë e industrisë së altoparlantëve inteligjentë ditën e sotme. Kompania prezantoi një pajisje të quajtur Tianmao JinglingX1....