0 16

Shkencëtarët nga Universiteti në Uashington janë shprehur se në të ardhmen mundemi të zgjidhim në tërësi problemin e baterisë së telefonit. Sipas tyre, nuk ka...
0 12

Raportimet e fundit bëjnë të ditur se Microsoft është duke punuar në pajisjen Windows 10 Mobile. Nga ana tjetër, kompania ka ndërprerë mbështetjen kryesore për...
0 14

Pas problemeve që pllakosen kompaninë me Note 7-ën, Samsung kishte nevojë më shumë se kurrë më parë për një telefon lider në industrinë e...
0 17

Vitin e kaluar, me rastin e prezantimit të iPhone 7, Apple është larguar nga tradita, pasi nuk pati dizajn të ri radikal. Për këtë arsye...
0 14

Kompania Mircosoft ka njoftuar se do të largojë tre mijë punëtorë nga puna dhe se do të fokusohet në prodhimet e veta cloud. Shkurtimi i...
0 8

Prodhuesi i smartphone XciaomXiaomi ka blerë një seri patentash të Nokias, në një lëvizje që duket si përgatitore nga kompania kineze për të hyrë...
0 5

Prodhuesi i kamerave të segmentit të lartë RED prezantoi ditën e sotme një telefon inteligjent premium i quajtur Hydrogen One me teknologji holografike. Hydrogen One...
0 7

Në fillim të vitit një raport që vinte nga zinxhiri furnizues i Apple zbuloi se kompania do të prodhonte iPhone vetëm me ekrane OLED...
0 18

Gjenerata e re e Impreza do të ketë premierën evropiane më 12 shtator, në sallonin ndërkombëtar të automobilave që do të mbahet në Frankfurt. Automobili...
0 17

Pasardhësi i telefonit Xiaomi Mi Mix muajve të kaluar ishte në qendër të vëmendjes. Gjatë prillit është paraqitur listingu i pajisjeve në faqen GearBest, me...