0 1071

Zjarri pranë fshatit Trevole, në afërsi të Makedonski Brodit, ende është aktiv, njoftoi Qendra për Menaxhim me...
0 494

Mbi pesë milionë fidane do të mbillen në sipërfaqe prej 1.107 hektarë nëpër territorin e mbarë Maqedonisë në suaza...
0 563

Zëvendës shefi i Shtabit të përgjithshëm pranë ARM-së, gjeneral nënkolonel Naser Sejdini i lindur në fshatin Lakavicë të Gostivarit,...
0 357

Me rastin e  18 Gushtit – Ditës së Armatës së Republikës së Maqedonisë sot në kazermën...
0 509

Po udhëtonte në aksin Kavajë-Rrogozhinë Një 27 vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri në afërsi të Kavajës.
0 616

Në fshatin Turi të komunës së Malishevës, tre kilometra në perëndim të Bujanocit, policia serbe ka gjetur...
0 362

anë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që të njëjtit në rrjetin social Facebook kanë postuar...
0 405

Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim dhe me FNSH-në ka sekuestruar një arsenal armësh dhe municionesh ndërsa ka...
0 506

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta vazhdojë punën për seancën e 84-t në të cilën në rend dite, mes...
0 465

Kuvendi i Maqedonisë do ta mbajë seancën e 84-të në të cilën do të debatohet për Propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim...