0 870

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...
0 433

Senatori Amerikan Richard Black mendon se nëse Shteti Islamik arrin të merr nën kontroll qytetin kryesorë të Sirisë, atëherë bota do të përballet me...
0 717

Agjencia Amerikanë e Hapësirës NASA, ka lansuar në hapësirë anijen e saj të re, Orion.Ky është fluturimi...
0 350

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përshëndetën qeverinë e Shqipërisë dhe atë të Serbisë për vizitën historike të kryeministrit Edi...
0 424

Sot në Nju Jork do të mbahet takimi ndërmjet ndërmjetësit për çështjen e emrit Metju Nimic, dhe dy kryenegociatorëve...
0 661

Albano Ballcaj, një nga 3 të rinjtë e vënë në pranga për masakrën e ndodhur një ditë më parë...
0 342

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, përmes një postimi në faqen e saj në Facebook kërkon sensibilizm të femrave kundër...
0 391

Djegia e tokave, pasi të korren drithërat, pavarësisht që është e dëmshme po vazhdon në mbarë Kosovën, raporton KTV. Besimi...
0 341

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka reaguar sot me rastin e publikimit të raportit të prokurorit Williamson....
0 359

Thuhet se Sinan Hoxha edhe më tej është një nga këngëtarët që qëndron në majen e listes së më...