0 449

Është e vërtetë se ka qëndrime të ndryshme me disa ministra rreth aksioneve të fundit, por debati në Qeveri...
0 360

Vendimi i Qeverisë për t’ua shkurtuar jetën banorëve të Pollogut, përgjysmimi i kapacitetit të kombinatit Jugohrom nuk zgjidh...
0 455

Kongresi i paralajmëruar për nesër i PDSH-së opozitare nuk pritet të bëjë kthesë në mënyrën e funksionimit të partisë...
0 370

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti është pritur në takim tek Ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati. Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe...
0 420

Kreu i Komunës së Strugës, Ziadin Sela është i ftuar në emisionin 'Rruga Drejt' që transmetohet në Alsat-M, e...
0 446

“Një vit jo i mirë për Maqedoninë në procesin e integrimeve evropiane. Edhe pse Maqedonia do ta ruaj rekomandimin...
0 338

Kushtëzimi i VMRO DPMNE-së për mos ndryshimin e emrave të shkollave të Çairit ka një sebep: emri i ish-ushtarit...
0 1211

Ish kryeministri dhe kryetar i VMRO-Popullores Ljubço Georgievski është investitori kryesor i hotelit të ri barok, të planifikuar nën...
0 339

“Me këtë vendim doli në shesh Marrëveshja për koalicion dhe përkrahjen e kandidatit jo-konsensual. Kjo u realizua me vonesë,...
0 222

Për shkak të kushteve të rënda dhe mos kujdesit mjekësor, në burgun e Idrizovës, vetëm dy javët e fundit,...