0 831

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...
0 319

Lidhur me reagimet publike për emërimin e tij ambasador dhe shef i misionit të Republikës së Maqedonisë...
0 301

Bordi qendror i LSDM-së, mbrëmë i kompletoi organet e partisë, që nuk zgjidhen në Kongres. Për nënkryetarë të...
0 762

Kryediplomati kosovar Hashim Thaçi duke informuar kabinetin qeveritar me vizitën e tij në Bruksel, tha se është takuar me sekretarin e përgjithshëm të Këshillit...
0 610

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me rastin e fund vitit organizon takim tradicional, ku para bashkëpunëtorëve dhe funksionarëve të BDI-­së do...
0 370

Sektori civil që kundërshton ndryshimet ligjore që kanë të bëjnë me punëtorët honorarë, kërkojnë që në takim me Ministrin...
0 476

E përditshmja serbe Kurir ve sërish Kryeministrin shqiptar Edi Rama në titullin kryesor të numrit të sotëm. Në titull...
0 557

Salla e 'Aleksandar Pallace' në Shkup sot ishte e mbushur me aktivistët dhe simpatizantë e lëvizjes së re politike...
0 433

Ceremonia mbahet sot, prej ores 12:30 deri më 13:30, në Hotelin “Aleksandar Palace” - Shkup, në sallën numër 1....
0 391

Ish kryetari i komunës së Ohrit Aleksandar Petreski dhe rreth 10-të persona tjerë janë arrestuar herët në mëngjes në...