0 384

Vjeshtën e shkuar gjiganti Apple bleu PrimeSense, kompaninë e cila licencoi teknologjinë që Microsoft përdori për të zhvilluar Kinect....

Këngëtarja dhe personazhi i njohur shqiptar Bleona Qerreti ka lëshuar një nga deklaratat më të bujshme...
0 400

Nëse e keni vërejtur që butoni power i pajisjes suaj iPhone 5 nuk është duke punuar mirë, nuk jeni...
0 354

Microsoft Research dëshiron të shtyjë kufijtë e inteligjencës artificiale në një nivel tërësisht të ri. Paramendojeni një ashensor të...
0 342

Ndonëse Chrome tani ka zëvendësuar shfletuesin e nënkuptuar në pothuajse të gjitha pajisjet me Android (ato që përdorin ICS...
0 363

Vala e madhe në rrjetet sociale është duke fituar shpejtësi në mesin e amerikanëve, ku sipas një studimi Facebook...
0 402

Në 101...
0 275

Tre persona kanë kërkuar ndihmë në spitalin e veriut pas një incidenti që ka ndodhur në Suhodoll të Mitrovicës. Policia...
0 267

Spektakli i njohur “Big Brother” do të rikthehet në vitin 2014, me të njëjtin staf dhe moderatore Arbana Osmanin....