0 675

Kohë më parë VMRO - Narodna e Lubço Georigievskit tha se Branisllav Sinadinovski, është këshilltar special i liderit të...
0 435

Njëri nga Nismëtarët e Lëvizjes politike 'Besa', Skender Rexhepi shkruan se Nikolla Gruevski në një gjë gabohet, pasi Ali...
0 606

…nuk na pëlqejnë të lehurat me porosi…” Fan S.Noli Shoqëria shqiptare në Maqedoni si rrallë herë ka arritur...
0 394

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot pritet të dalë para opinionit dhe të jep llogari për pjesëmarrjen 100 ditore...
0 470

Portali Almakos nga burime të sigurta mëson se policia ka vënë në pranga njërin prej kërcënuesve të gazetarit Visar...
0 453

Duke shënuar fillimin e vitit të ri shkollor, dhe në kuadër të projektit Rinia për Evropën, sot, Zëvendës Kryeministri...
0 340

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka qënë sot në Kontrollin e Lartë të Shtetit, ku është takuar...
0 368

Nuk ka vetëm shqiptarë në Siri, por edhe serbë që luftojnë në këtë shtet. Aktualisht në të gjithë territorin e...
0 306

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do të mbajë pjesën e tretë të seancës së 12-të, në rend...
0 345

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se po dërgohen trupa shtesë, për t’i “mbrojtur kapacitetet dhe personelin diplomatik amerikan në...