0 1121

Propaganda është manipulim i qëllimshëm i emocioneve dhe mendimeve të njerëzve për të bindur ata të besojnë ose të...
0 564

Këngëtarja Adelina Tahiri ka publikuar në profilin e saj në Instagram një foto ku shfaq duart e saj së...
0 404

Nese ke një pronë të hipotekuar dhe me dokumenta të rregullta, ky fakt nuk e pengon policinë e shtetit...
0 2521

Këngëtarja e njohur dhe e diskutuar, Adelina Tahiri, së fundi është në qender të vëmendjes për shkak të lidhjes...
0 518

Adelina Ismajli ka risjellë para adhuruesve të saj këngën “Mundus Inversus” për të cilën thotë se ishte zhdukur. Por, para...
0 422

Bleona Qerretit, ditë më parë, në Itali, i ishin vjedhur dokumentet dhe si duket edhe stoli. Për këtë ajo kishte...
0 373

Jo vetëm hidhërimi për humbjen ndaj Republikës Ceke, Wesley Snejder duhet të kapërdijë edhe turpin para nisjes së takimit. Organizatori...
0 393

Dy shpërthime të mëdha në sipërfaqe të diellit kanë lëshuar stuhi diellore magnetike, që do të godasin tokën...
0 447

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, u ka bërë thirrje udhëheqësve turq që të mbështesin aksionet ushtarake kundër militantëve...
0 429

Ky është momenti kur një ushtri me policë zbarkon në vilën luksoze të njërit prej drejtuesve të Jakuzës japoneze,...