Home LIFESTYLE Superkupa/ Juventus-Milan. Allegri surprizë në formacion

Sot në orën 17:30 në Doha të Katarit do të luhet ndeshja mes Juventusit dhe Milanit e vlefshme për Superkupën e Italisë.

Sipas “Calciomercato.it”, këto janë formacionet e mundshme të dy skuadrave ku ajo që bie në sy është reparti i sulmit te Juventusi ku Allegri do të hedhë në fushë 3 sulmues: Dybala; Higuain dhe Mandzukic.

Juventus (4-3-1-2): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Marchisio, Sturaro; Dybala; Higuain, Mandzukic.

Milan (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bertolacci; Suso, Bacca, Bonaventura.