Home SPORT Sulmohet Blatter me para (VIDEO)

Blatter1-620x330

Një ngjarje aspak e zakonshme ka ndodhur në selinë e FIFA-s. Presidenti në largim i FIFA-s, Sepp Blatter është sulmuar në një konferencë për shtyp. Duke folur para gazetarëve, Blater është sulmuar nga një protestues duke u goditur me para.

Protestuesi kishte shumë kartëmonedha në duar dhe ia hodhi në fytyrë Blatterit. Më pas ai u largua nga selia ku po mbahej konferenca e jashtëzakonshme. Shtrohet pyetja a ka nevoje Blatter t’i kape ato para?