Home LIFESTYLE Sport Japonezët e fitojnë tenderin, ja se si do të duket...

Njëra nga kompanitë më të fuqishme në botë të ndërtimit, ajo japoneze ” Nikken Sekkei” e ka fituar tenderin për renovimin e “Camp Nout”.
Stadiumi i ri i Barcelonës do të ndryshoj plan pas renovimit dhe pritet të bëhet stadiumi më luksoz në botë.
Raportohet se stadiumi do të ketë ndryshime të mëdha ndërsa numri i shikuesve do të rritet në 105 mijë tifozë.
“Camp Nou” i ri do të fillojë ndërtimin në maj të vitit 2017 dhe do të përfundojë në shkurt të vitit 202.
Punimet nuk pritet që ta pengojnë asnjëherë skuadrën dhe se ekipa nuk do të detyrohet të ndryshojë asnjëherë ambient.

auto_campnou2-14574741450591457509106

auto_imagenes-como-sera-nou-camp-nou-que-construira-nikken-sekei-14574740246091457509102

auto_campo-14574754702681457509110

The post Sport Japonezët e fitojnë tenderin, ja se si do të duket “Camp Nou” pas renovimit – FOTO appeared first on Shqipmedia.