Home SPORT Shkëndija fiton në miqësoren e parë

Kuqezinjtë fitojnë 2:0 Pobedën në ndeshjen e parë kontrolluese të kësaj faze përgatitore. Golat u shënuan nga Junior në fund të pjesës së parë dhe Emini në fillim të të dytës. Pas ndeshjes ekipi kthehet në Tetovë, ndërsa nga 20 janari udhëtohet për fazën e dytë në Turqi.