Home SPORT Serbi – Shqipëri, vendim i pabesueshëm

68864a3e-e169-4de5-98bf-361c0b21ce1b-620x442-620x358

Ivan Bogdanov është shpallur i pafajshëm nga Gjykata për pjesëmarrjen e tij në trazirat e shkaktuara gjatë ndeshjes mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd

68864a3e-e169-4de5-98bf-361c0b21ce1b-620x442-620x358

Gjykata e ka shpallur të pafajshëm huliganin serb Ivan Bogdanov për pjesëmarrjen e tij në trazirat që shkaktuan ndërprerjen e ndeshjes kundër Shqipërisë, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016.

Bogdanov nuk ka bërë asnjë shkelje, andaj akuza për nxitje të dhunës është hedhur poshtë, raportojnë mediat serbe.

Ndeshja u ndërpre në pjesën e parë pas hyrjes së tifozëve në fushë dhe sulmit ndaj futbollistëve shqiptarë.