Home LIFESTYLE Sanchez afër Bayern Munchen

Sipas shumë analistëve të futbollit në Angli, ardhmëria e sulmuesit kilean Alexis Sanchez është larg Arsenalit, por assesi në Premier League. sanchez nuk dëshiron të mbetet te Arsenali për shumë arsye, por kryesorja tashmë është edhe paga të cilën londinezët nuk po ia ofrojnë, por edhe Liga e Kampionëve, që këtë vit nuk do të jetë pjesmarrës.
Bayern Munchen është opcioni i vetëm pasi Arsene Wenger nuk dëshiron ta shet Sanchezin te asnjë rival direkt për titull, dhe këtë bavarezët po e shfrytëzojnë.