Home SPORT Rikthimi i Milanit dhe humbja parë e Barcës

fotoMilani i është rikthyer fitoreve pas disa ndeshjeve zhgënjyese. Milan ka arritur fitore bindëse në Skoci duke e mposhtur Celticun me rezultat 0 me 3.
Kaka, Zapata dhe Balotelli shënuan për fitoren e Milanit dhe “shpëtimin” e Allegrit.
Barcelona në anën tjetër e ka arritur humbjen e parë nën drejtimin e Tata Martinos. Ajax ka treguar se ka përvojën dhe shkollën për të mposhtur skuadra të mëdha.
Serero dhe Hoesen shënuan golat për Ajaxin, ndërsa Xavi nga penalltia realizoj golin e nderit për Barcën.