Home SPORT Peshkaqeni sulmon sërfistin, anulohet Kampionati Botëror i Sërfit (VIDEO)

1437351093075

Kampioni i trefishtë i botës në sërf i ka shpëtuar mrekullisht sulmit të një peshkaqeni ndërsa Mick Fanning ishte duke konkurruar në kampionatin Botëror të Sërfit në brigjet e Afrikës së Jugut.

Mick Fanning:”E ndjeja se kishte dicka pas meje dhe ndjeja sikur po me terhiqte nen uje dhe pastaj mu shfaq perpara por arita ti shpetoj dhe po mendoja “cfare nese kthehet prape?” Por pastaj pashe qe erdhen varkat e shpetimit. Une po dridhem! Totalisht po dridhem.

E gjithë skena e tmerrit që ka përjetuar Fanning është parë live nga të gjithë teleshikuesit e këtij kompeticioni.

Sapo panë prezencën e peshkaqenit pranë sërfisit, ekipet e sigurisë ndërhynë menjëherë dhe e morën Mick Fannin në .

E pabesueshme, eshte shprehur kampioni perballe faktit që doli gjallë nga ky sulm.

Kampionati Botëror i Sërfit u anulua menjëherë pas sulmit.