Home LAJME Pamjet e sulmuesit dhe arrestimit të tij para Ministrisë së Shëndetësisë (VIDEO)

todorov1-640x330-640x320

​Incident i armatosur në Ministrinë e shëndetësisë, raportohet se cak i sulmit ka qenë ish ministri Nikolla Todorov. Nuk dihen motivet e sulmit dhe sulmuesit.

Në vendngjarje kanë dalë menjëherë forca të shumta policore të cilat janë vënë në kërkim të autorëve. Ndërkohë që ministri i sapoemëruar Arben Taravari, në momentet kur edhe ka ndodhur incidenti nuk ka qenë fare prezent në Ministrinë e Shëndetësisë.