Home SPORT Nata e Dortmundit dhe Jack Wilshirit

jackBorusia Dortmund i është rikthyer fitoreve pas tri humbjeve me radhë. Dortmund fitoj me rezultat 3 me 1 në ndeshjen pothuajse vendimtare në këtë grup.
Reus nga penalltia realizoj për 1 me 0. Blaszczykovski shënoi për 2 me 0. Insigne rikthej shpresën për Napolin me golin e realizuar në minutën e 71. Aubameyang shënoi për golin e qetësisë dhe vendimtarin në minutën e 78 të ndeshjes.
Arsenali në anën tjetër nuk ka lejuar befasi në ndeshjen me Marsejin. Ishte nata e Jack Wilshere në këtë ndeshje pasi që ylli anglez realizoj 2 gola. Minuta e parë dhe 61 ishin momentet kur Wilshere realizoj për fitoren e Arsenalit.