Home LAJME Mot me diell, me reshje të matura të shiut dhe me erë

moti

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me dukuri të reshjeve mesatare afatshkurte të shiut në jug dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura do të lëvizë prej 19 deri 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 26 gradë.