Home LAJME Mot me diell dhe i ngrohtë deri në fund të javës

133613891

Deri në fund të javës së punës rajoni i Maqedonisë do të jetë nën ndikimin e masës së ngrohtë të ajrit, që do të krijojë kushte për mot me diell dhe të ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare, njoftoi DPHM.

Temperaturat maksimale do të jenë më të larta se mesatare për këtë periudhë të vitit dhe do të arrijnë deri 25 gradë.

Në pjesët perëndimor do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të reshjeve shkurta të shiut, posaçërisht të martën dhe të enjten.