Home LIFESTYLE Messi apo Ronaldo? Ja si përgjigjet Maradona

Diego Armando Maradona ka deklaruar se Lionel Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo.

Ish kampioni i botës gjatë një interviste të dhënë së fundi, nuk ka mundur t’i ikë pyetjes për më të mirin mes Messit dhe portugezit të Real Madridit.
“Midis Cristianos dhe Messit, unë zgjedh Messin. Por unë do të doja që edhe Cristiano të ishte pjesë e Argjentinës, çdo top që prek ai përfundon në gol”, është përgjigjur Maradona