Home LAJME Mediat serbe: Thaçi kërcënon Serbinë me armë…

Deklarata e zëvendëskryeministrit të vendit, Hashim Thaçi për krijimin sa më të shpejt të Forcave të Armatosura të Kosovës ka bërë që mediat serbe mos të rrinë ‘urtë’, dhe ti gjuhen të parit të diplomacisë kosovare.