Home LAJME “Medalje për merita për Maqedoninë” për hendbollistët e Vardarit

133725206

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, mori vendim që t’i dekorojë anëtarët e klubit të hendbollit Vardar me “Medalje për merita për Maqedoninë”, ndërsa KH Vardar do t’i ndahet mirënjohje e lartë “Kartë e Republikës së Maqedonisë”.

Ceremonia solemne e ndarjes së dekorimeve do të mbahet në Kabinetin e Presidentit të Republikës së Maqedonisë “Vila Vodno”, pas përfundimit të pritjes së organizuar të hendbollistëve të Vardarit në sheshin “Maqedonia” në Shkup.

133725206

Dekorimet për hendbollistët dhe mirënjohja për klubin e hendbollit Vardar nga presidenti Ivanov u jepen pas triumfit të KH Vardar në Ligën e kampionëve. Republika e Maqedonisë e fitoi kampionin e parë evropian në hendboll në konkurrencë të meshkujve dhe pas 15 viteve ka ekip që paraqet kampion kontinental. Klubi i hendbollit “Vardar” është kampion evropian në Ligën e kampionëve, pasi në finalen që u luajt në Këln e fitoi ekipin e Paris Sen Zhermenit.

untitledoi8932856p89p898498p485tr

02-520x293 03-520x293 01-520x293 precek-vardar-520x293