Home LIFESTYLE Man City afër dy transferimeve të bujshme

Pas zyrtarizimit të talentit të Monacos, Bernardo Silva dhe portierit të Benficës, Ederson Moraes, Manchester City është pranë nënshkrimit me dy lojtarë të tjerë.

Bëhet fjalë për Pierre Emeric Aubameyang dhe Dani Alves, të cilët do të largohen nga skuadrat e tyre respektive ku luajnë për të vijuar karrierën diku tjetër.

Sipas trajnerit spanjoll, Pep Guardiola, këto dy lojtarë do ta ndihmojnë ekipin e City-it të rikthehet më i fortë se kurrë për të luftuar për titullin kampion në Premier Ligë.

Dani Alves pritet të vijë si transferim i lirë, ndërsa për sulmuesin nga Gaboni, Guardiola do të ofrojë plot 70 milionë euro.