Home LIFESTYLE Lajmi i fundit United – Morata, sipas “The Sun”

Sipas tabloidit britanik “The SUN”, Manchester United tashmë ka kryer punë me sulmuesi spanjoll të Real Madrid, Alvaro Morata.
Gjithmonë sipas “The Sun” United dhe Morata kanë rënë dakord duke arritur një marrëveshje 5-vjeçare me vlerë 350 mijë funta në javë ndërsa në arkat e Real Madridit do të derdhen 90 milionë funta.

Presidenti i Realit Florentino Perez është i vetëdijshëm për ofertën e kontratës nga United dhe këmbëngul se taksa e transferimit duhet të pasqyrohet.