LAJME

0 20

Shtetet e Bashkuara kanë propozuar një varg sanksionesh të reja nga Kombet e Bashkuara, kundër Koresë së Veriut. Propozim-rezoluta, e shpërndarë tek anëtarët e Këshillit...
0 24

Rrjeti social Facebook tha se ka informuar hetuesit amerikanë se ka zbuluar se i ka shitur reklama një fushate ruse, e cila ka pasur...
0 37

Me koncert nga grupit “Foltin” sonte përfundon në Suli han edicioni i sivjetmë i Verës së Shkupit. Foltin...
0 43

Gjatë vizitës së nënpresidentit të SHBA-së Majk Pens më 2 gusht, në Podgoricë pritet ndërprerje e tërësishme...
0 38

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga Rusia deri më 1...
0 21

Zjarri pranë fshatit Trevole, në afërsi të Makedonski Brodit, ende është aktiv, njoftoi Qendra për Menaxhim me...
0 21

Shpenzuesit nga Shkupi të cilët furnizohen me energji ngrohëse nga Ballkan enerxhi grup (BEG) nga nesër në...
0 19

Ministri britanik i Financave, Filip Hamond deklaroi se Britania pas Bregzitit nuk do t’i zvogëlojë tatimet dhe...
0 16

Rrugët e Kosovës janë shndërruar në rrugë të vdekjes. Në këto 15 vjetët e fundit pothuajse çdo...
0 14

Dy gra, shtetase të Maqedonisë fundjavën e kaluar janë arrestuar në Kretë për shitje ilegale të gazit...