Home LAJME Kim Jong Un thyen të dyja këmbët për shkak të peshës së...

Lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un ka shtuar aq shumë peshë e cila ka ndikuar aq ai ti thyej kyçet e të dyja këmbëve. Tani Kim ndodhet në spital pas intervenimeve kirurgjike.

Lideri i shtetit të varfër vlerësohet se është “fryrë” në një peshë prej 120 kg si rezultat i ushqimit të zgjedhur – duke i bërë presion enorm këmbëve dhe shputave.

Një burim ka bërë të ditur se 31 vjecari ndodhet në spital ku është duke u ruajtur nga ekipi i tij I mbrojtjes së afërt.

Ndërkohë ditë më parë mediat kanë bërë të ditur se arsyeja kryesore e shëndoshjes së diktatorit koreanoveriorë është djathi “Emmental” i shumtë zviceran që ai e konsumon.