Home LIFESTYLE Khedira: Ja pse nuk isha i lumtur te Real Madridi

Ndërsa përgatitet të përballet me ish-klubin e tij në finalen e Ligës së Kampioneve, Sami Khedira ka zbuluar se është i mërzitur nga kritikat që ka marrë në Real Madrid.

Me Juventus, ai u bashkua në 2015 pas pesë sezoneve në kryeqytetin spanjoll, ai pranoi se ai është një lojtar i lumtur në Itali.

“Këtu, njerëzit e shohin futbollin ndryshe”, tha për mediat gjermane për revistën Kicker. “Gjëra të tjera vlerësohen sepse ka një filozofi të ndryshme kur është fjala për futbollin.

“Trajnerët në Madrid më vlerësuan, por kur isha atje, unë mund të luaja 10 ndeshje të mira në një rresht dhe nëse nuk luaja mirë në 11, atëherë do të kritikohesha dhe do të pyesja.” tha Khedira.

“Njerëzit më pas do të pyesnin nëse do të isha mjaft mirë për Real Madridin dhe kjo më bëri nervoz. Nuancat e vogla do të vendosin finalen,” theksoi Khedira.

“Nuk do të jetë vetëm mbrojtja për ne. Ne duhet të mbrojmë siç kemi bërë kundër Barcelonës, por edhe në sulm dhe t’i bëjmë të punojnë më shumë.” përfundoi deklaratën e tij mesfushori gjerman Sami Khedira.