Home LAJME Humbë kontrollin dhe përplaset me murin në Autostradën Tetovë-Gostivar

policija-2

Mbrëmë rreth orës 21.00 në autostradën  Tetovë-Gostivar, vetura godet murin rrethues të autostradës ku lëndohet rëndë 51 vjeçari L.G  nga Shkupi.

Sipas policisë, 51 vjeçari ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin rrethues të autostradës. ku nga goditja  ka marrë lëndime të rënda. Me ambilancë është dërguar në Spitalin e Gostivarit ku më pastaj është transferuar në Spitalin Klinik në Shkup.

Polica ka konstatuar se aksidenti ka ndodhur për shkak të humbjes së kontrollit ku dëmi material arrinë në 60 mijë denarë.