Home SPORT Hidhet shorti/ Këto janë çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

liga-evropa-pehar-520x293

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Ndeshja e parë gjysmëfinale është ajo në mes të Ajaxit dhe Lyonit, ndërsa e dyta mes Celta Vigos dhe Manchester Unitedit.

3

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 4 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë. Skuadra që tërhiqet e para do ta zhvillojë ndeshjen e parë në shtëpi.