Home LIFESTYLE Fetahu i vogël nga Tetova u bë me banesë të re –...

Hoxhë Halil Kastrati nga Kosova ka postuar në Facebook se Fetahu i vogël u bë me banesë të re, duke postuar edhe foto nga banesa: Ja postimi i tij i plotë në Facebook:

Faleminderit te gjitheve ☺️ U kry
Banesa u ble, Fetahu 10 vjeçar u be me banes te re
Falenderojm gazetarin e tv 21 Besian Leku nga Shkupi qe me kroniken e tij u arrit kjo miresi
Falenderojm Osman Demiri dhe Ali Gerqeci nga Shkupit per kontributin e tyre si ne aspektin financiar ashtu edhe per organizimin e gjetjes se baneses
Mbi te gjjtha falenderojm bamiresit te cilet mundesuan kete miresi te madhe
Banesa eshte ble 43 mij euro, eshte krejt e re, eshte 63 metra katror
Ndihmat qe kan ardhur direkt ne familje jane afersisht 30 mij euro
Ndihmat qe kan ardhur te ne veq sot jan afersisht 15 mij euro
Te henen zyrtarizohet çdo gje dhe do tju japim detajet tjera
Zoti ju gezofte te gjithe juve qe u bet shkaktar te gezohet jetimi