Home LAJME Edi Rama këtë dhuratë do ia japë nesër Papës (FOTO)

Kryeministri Edi Rama publikoi sot në rrjetin social “Facebook”, foto të dhuratës që do i jepet nesër Papa Françeskut.

”Ekskluzivisht për ju disa pamje të dhuratës që Papa Françesku do të marrë me vete nesër në Selinë e Shenjtë nga kryeministri i Republikës së Shqipërisë”, shkruan Rama.

Një kupë dheu prej tokës së Shqiptarëve, bën të ditur Kryeministri Rama ndërsa në dhuratën është shkruar: Shenjtërisë së Tij, Papës Françesk, me lutjen e zjarrtë që duke bekuar këtë grusht dhe, nga trualli që shkeli në këtë ditë, të shtrijë mirësinë e Zotit mbi të gjithë vendin e shqiptarëve”.

5

1

2

3

4