Home SPORT E kërkon Barcelona në janar

balantaBarcelona është vënë në ndjekje të një talenti të shquar në kampionatin argjentinas. Sipas mediave spanjolle, Barca është duke e kërkuar talentin e River Plates, Eder Balanta.

Talenti kolumbian i River Plates është vetëm 20 vjeç por që është vënë seriozisht në fokusin e Barcelonës. Balanta luan si mbrojtës i majtë dhe si qendër mbrojtës.

Tata Martino është admirues i madh i kolumbianit, kështu që kalimi i tij te Barca është shumë i mundshëm.