Home VIP Dua Lipa me 5 nominime në Brit Awards, lë pas shumë artistë...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, udhëheq nominimet për edicionin e sivjetmë të Brit Awards me pesë nominime, duke përfshirë edhe garën për albumin më të mirë.

Hitbërësja e këngës “New Rules”, e cila ka qenë jashtëzakonisht e suksesshme në vitin 2017, konkurron edhe në kategoritë për këngëtaren më të mirë, videoklipin më të mirë, depërtimin më të madh britanik dhe këngën më të mirë.

Ajo ia ka dalë ta lë pas vetes edhe Ed Sheeranin, i cili është i nominuar në katër kategori.
Nga ana tjetër, me nga tri nominime garojnë J Hus dhe Rag’n’Bone Man.

Të gjithë të përmendurit konkurrojnë në kategorinë për albumin më të mirë britanik, ndërsa krahas tyre garon edhe Stormzy me “Gang Signs and Prayer”.