Home LAJME Dortmundi ndal hovin e Arsenalit

Skuadra gjermane e Borussia Dortmundit ka arritur të ndal hovin e skuadrës angleze Arsenalit, duke e mposhtur në Emirates me rezultat 2-1.

Për Dortmundin shënuan Mkhitaryan dhe Lewandowski, ndërsa për vendasit shënoi sulmuesi francez Giroud.

Në ndeshjen tjetër të Grupit F, Napoli ka regjistruar fitore prej 2-1 si mysafir i Marseille, për Napolin shënuan Jose Maria Callejon 42’ dhe Duvan Zapata 67’, kurse golin e vetëm për Marseillen e shënoi Andre Ayew në minutën e 86’.