Home LIFESTYLE Donnarumma dëshiron kalimin vetëm te Reali

Gianluigi Donnarumma ka vendosur zemrën e tij në Real Madrid, prandaj thuhet se ai hodhi poshtë Milanin dhe PSG pavarësisht se oferta ishin me më shumë para.

Mbrëmjen e kaluar, Rossonerët njoftuan se Donnarumma dhe agjenti i tij Mino Raiola kishin vendosur të mos rinovonin kontratën e portierin cila skadon në qershor 2018.

Duket sikur ai ka një tjetër klub të rreshtuar dhe gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio beson se ka vetëm një anë në drejtimin e italianit.

Raporti thekson se Milani ishte i përgatitur të rriste pagën për më shumë se pesë milionë euro në vit, por Raiola informoi drejtorin Marco Fassone në një takim që zgjati më shumë se gjashtë minuta se arsyeja nuk ishte vetëm për çështje ekonomike.

Gjithashtu për shkak të kësaj, është pohuar se Paris Saint-Germain i ofroi Donnarummas një kontratë të madhe duke përfshirë shtëpinë dhe shoferin personal, por ai nuk ishte i interesuar.

18-vjeçari i ka pamjet e tij nga Real Madridi dhe nuk do të pranojë asnjë destinacion tjetër.

Nëse kundërshton çdo shitje para verës së ardhshme, ai do të jetë në gjendje të bashkohet me mbajtësit e Ligës së Kampionëve si një agjent i lirë.