Home LIFESTYLE Conte largohet nga Chelsea?

Antonio Conte është gjithnjë e më i inatosur nga drejtuesit e Chelseas për mos blerjen e lojtarëve që ai ka kërkuar dhe mund të largohet nga klubi londinez.

Largimi nuk nuk do të ishte një sjellje e re për trajnerin italian, i cili bëri të njëjtën gjë edhe me Juventusin kur la skuadrat dy ditë para fillimit të stërvitjeve para-sezonale.

Sipas gazetarit të Sky Italia, Gianluca Di Marzio, raporti midis Contes dhe Chelseas është ka filluar të goditet në pika të dobëta.

Ish-shefi i Italisë dëshiron lojtarët e veçantë para fillimisht të sezonin dhe të synojë një sezon të fortë në Ligën e Kampionëve dhe ka frikë se ata nuk do t’ia plotësojnë këtë kërkesë.

Conte fitoi Ligën Premier në sezonin e tij të parë dhe arriti në finalen e Kupës FA, por është i shqetësuar se skuadra nuk është aq e madhe sa për të vazhduar këtë sukses në sezonin e ardhshëm.

Kishte thashetheme të pakënaqësisë këtë mëngjes në Angli, por Di Marzio vuri në dukje se ai kishte verifikuar situatën dhe është më serioze se sa mendonin.

Kjo vjen pas raporteve në The Mirror se anëtarët e bordit të Chelseat qeshën me pretendimet e irritimit të Contes.

Ish-shefi i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel është përmendur si një zëvendësim i mundshëm, ndërsa Conte nuk dihet ku do të përfundoj pasi Interi që e kërkoi për disa muaj me radhë tani kanë emëruar trajner Luciano Spallettin