Home LAJME Chelsea fitoi te Schalke e përgjysmuar

Chelsea shënoi fitore në udhëtim te Schalke që luajti pa shumë futbollistë startues të cilët munguan për shkak të lëndimit, dhe sipas parasjhikimeve skuadra londineze kaloi në pozitën e parë në grupin E me 6 pikë sa i ka edhe Schalke.Golat për londinezët i shënuan Fernando Torres dy herë dhe Eden Hazard.

Nga ana tjetër baraz përfundoi ndeshja tjetër e këtij grupi Steaua – Basel 1:1.