TEKNOLOGJI

0 519

Intervistë ekskluzive për DW e Joschka Fischer, ish-Ministër i Jashtëm i Gjermanisë, që mori pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës, zhvilluar ( 28.05.2015) në...
0 845

10 tipat e miqëve që duhet të eliminoni menjëherë nga Facebook Bërja e një seleksionimi të kujdesshëm të miqësive në Facebook mund të jetë e...
0 682

Gjenerata e shtatë e Volkswagen Golf, e cila është prezantuar në vitin 2012, gjatë vitit të ardhshëm do të ristilizohet, ndërsa si do të...
0 621

Maqedonia është përfshirë nga një kaos politik pasi në vend të numërimit të investimeve nëpër vendbanime të ndryshme, ajo merret me numërimin e të...
0 791

Portali maqedonas Libertas ka publikuar një foto të Shenasi Memeti agjentit nga Maqedonia i cili përfolet në mediat e Kosovës si organizator i ngjarjeve...
0 464

Familja Ajdini nga Kumanova që jeton në rrugën “Tode Mendol” thekson se ka përjetuar tmerrin nga përleshja e mëngjesit të sotëm në Kumanovë. Familjarët rrëfejnë...
0 385

Derbi i javës së 30-të ndërmjet Shkëndijës dhe Vardarit e programuar për të dielën në Kumanovë prej orës 16:30 minuta sipas të gjitha gjasave...
0 562

Gjigandi televiziv shqiptar rrikthehet në Tetovë për të ofruar derbin lokal deri tek gjithë abonentët e vet në Shqipëri, Kosovë dhe diasporë. Përballja e...
0 504

Çiljeta nuk e kishte provuar kurrë më parë dhe ka mbetur e mahnitur nga shampanja. Ajo ka hedhur një foto në Instagram ku shfaqet duke...