TEKNOLOGJI

0 1117

Amir Abrashi është dëfryer gjatë udhëtimit me aeroplan. Futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë pas barazimit 1:1 me Maqedoninë kanë marrë aeroplanin për t’u kthyer në...
0 990

Yann Karamoh ka treguar se Arsenali dhe Paris Saint-Germaini ishin përpjekur ta transferonin nga Caen, mirëpo ai kishte vendosur të shkonte te Interi. 19-vjeçari nënshkroi...
0 997

Rinovimi i Diego Simeone është tashmë një realitet. Trajneri argjentinas ka vazhduar kontratën me Atletico Madridin edhe për dy sezone të tjera, deri...
0 1058

Lojtari anglez i klubit të futbollit “Arsenal”, Theo Walcott dhe bashkëshortja e tij modelja Melanie Slade janë bërë prindër për herë të dytë. Lojtari ka...
0 633

Politikat aktuale gjinore po lënë në hije dhe njorojnë problemet me të cilat përballen sot meshkujt, kryesisht ata të rinj Nga...
0 917

Ekzistojnë shumë ushqime që mund të ndikojnë në humbjen në peshë, por kjo është një supë e cila do t’ju bëjë të ndiheni të...
0 920

Babai i Granit Xhakës, Ragip Xhaka, e ka konfirmuar se lojtari mund të largohet nga Borussia Monchengladbach gjatë verës. Xhaka mund të largohet nga...
0 1162

Guida e rradhës për në Shqipëri vjen nga “Adventurous Kate”, një blogere nga SHBA e cila udhëton e vetme nëpër të gjithë botën. Në një...
0 882

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, i dhuroi një monedhë pesëshe ari vogëlushit Ömer, fëmijës së çiftit Abdurrezzak Djama dhe Ajshe Ahmed të cilët i...
0 832

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Besim Hoda do të formojë parti politike. Një përkrahës i kësaj nisme theksoi për INA se po intensifikohen...